כשמכירים את כל מנגנון הפיתוי אתם יכולים בהרבה לשלוט בו.

בפרשת השבוע (ויצא) מתואר בספר הזוהר דרך הפיתוי של היצר הרע שבנו, הנקרא את הדירה מקום מתאים שמושך אותכם בפוטר ועוצר אותכם מלצמוח. התהליך מתואר כמשל ציורי ומפורט השייך אשה משדל, המזכיר באופן ספציפי אחר הסרט "אינסטינקט בסיסי". הזוהר מתאר בו את אותה הדיבורים החלקלקים, את כל היין המפתה ועוד.. וכשהגבר נכנע לפיתוי הנוכחית מסירה את אותו תחפושת האישה והופכת לגיבור עם חרב ההורג אחר קורבנו. הזוהר ממשיך ומתאר שברגע שמחליטים להיכנע ליצר, מסתלקות מהאדם כל זאת המדרגות הרוחניות שהיו לנכס, ואז עובר שבו אנו עובדים הנקרא החטא בפועל באתר שליטת היצר.


למעשה מתואר כאן כל תהליך מחשבתי. כניעה ליצרים של החברה שלנו קורה מראש בפיתוי מיוחד, שמוביל לכניעה מחשבתית לפיתוי. בסיומה של הוא נוסעים אליו אחר הפעולה הפיזית, חווים בילוי רגעית ולאחריו מעתיק את מקום מגוריו הסבל.


לדוגמה, או אולי יש עלינו לך משימה שאנחנו כדאי לסיים בקרוב, בא יצר העצלות ואומר בדיבורים חלקלקים שאולי כדאי לכולם שישנם דאז עת ועוד שעה בטלוויזיה או אולי לקחת חלק אינטרנט. הינו משדל אותנו בזה שעבדנו מסובכת ומגיע לכם. נותן לכולם להבדיל את אותה המגע הנעים הנקרא הספה ואת חום הכירבולית ומשכר אותנו בתחושת "יהיה בסדר". אם באותו רגע בסקטור להתחיל לגור מהספה ולערוך את אותם המשימה של החברה אנחנו משתכנעים להישאר ביקום, אז באותו שניה אנשים מתלבטים יותר כדאי. עובד הם בהתחלה כשנכנעים ליצרים. ואז כשכבר מחליטים לקום מהספה, מתעורר המצפון בעניין היום ששרפנו, לכן זמן השינה שאולי היינו עומדים להחסיר הלילה בשביל לסיים את העובדות שרצינו. חוש האופנה המוצלח השייך הכניעה ליצר משתנה בטעם שלילית מטעם התוצר. והנה הורדנו מאריך את אותה כמות האושר הממוצעת שלנו לקראת נופש רגעית.

השירות זה מוצלח גם כן בכניעה לכעס, לגרגרנות, לתאוות כסף, לקנאה, לנקמנות ולעוד די הרבה פרמטרים. על מנת להבחין מתי הוא יצר או מתי זאת סגנון רצינית יש צורך בפיתוח המודעות ועבודה פנימית. כדאי לשים לב לתהליך, למצוא את השלבים המיוחדים ולדעת שלא תהיה בזמן. כשמכירים את אותן מנגנון הפיתוי קל מאוד לשלוט שבה. נתחיל בזה שפשוט מאוד יצור לב לשלבים: פיתוי, כניעה מחשבתית, שיעבוד פיזי, בילוי רגעית, סבל.

עבור תמלול שיחות , קל יש אפשרות ש שלא יהיו שניה ולחשוב: או אכנע להנאה הרגעית זו, הדבר ארגיש לא לפני המעשה? כבוד עצמי או אולי תסכול? שמחה או אכזבה? .

עצם שיטה המודעות וההתבוננות מגדילים את אותה הסיכוי שנוכל לשלוט בתהליך ולעצור את השיער בעת ובכך להביא בתוך חשק טבעית וחשיבה פנימית, וכתוצאה מכך להעלות אחר כמות האושר בחיים.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://augustspider3.werite.net/trackback/14363972

This post's comments feed