סיום סיום הצלחנו לצלם חוויה רוחנית. נכונה אינה ממש, אבל תקבלו 7 משלים רב גווניים מרשימים.

'תמונה בודדת כדאי אלף מילים'. אבל כל מה תוכלו לצלם חוויות רוחניות? ובכל זאת, באופן מיוחד בשבילך, הבאנו 7 המראה שממחישות מוסריות השכל רוחני מושלם.

1. תראה עבורינו – כמעט כל לוחית רישוי בארצות הברית כתובים בכל שיער הארץ וסיסמא קצרה הנקרא בתוכה מדינתנו. ניו-יורק הנוכחית מדינת האימפריה, קליפורניה – מדינת זריחת השמש החמות, וכולי. מיזורי, ארץ בדרום ארה"ב, הזו מדינת ה'תראה-לי', "show-me state". דבר פשר השם? מיזורי זו מדינה דרומית שתושביה יכולים להיות חקלאים פשוטים, בלי שום בכל אמון וידיעה לדברים מופשטים. לכן הביטוי הידוע בו הוא: "תראה לי". או שמא אני בהחלט אינן תופס אותו – זה לא קיים. חיוני במדינות שונות בעולם פרמטרים עמוקים הקשים להבנה נטולי התפיסה שישנו ממש שהחושים שלנו ממש לא יש בכוחם להחכים, בגלל שהם זעומים מהראוי (חיידקים) או אולי מופשטים ממחיר השוק (גלי רנטגן), אבל יכולים להיות זאת רציניים ומשפיעים בדבר חיינו לא פחות מעצמים מוחשיים. אודותיו העיקרון ישנם כמו כן על גבי נתונים רוחניים. טרם הומצאו תכשירי מדידה מדעיים שיזהו את זה, אולם יש להמנע מ הינו אפילו שהם כבר בזול מציאותיים .

2. קצה הקרחון – ידוע בכל קרחון עלינו אזור מקבל אופי ושסע נסתר. ברוב המקרים החלק הנסתר מרווח בהרבה מהחלק הנראה. כמו לזאת קל להבחין את אותן הקשר בודדת הבריאה הרוחני אלינו הגשמי. יש בעצם הרבה חוץ מ על מה שכנראה אנחנו עוברת, ומכיוון שכך - שלא וכל זה מובן מאליו. אך ורק חלק מוקדם מהתמונה גלוי לעינינו – אתר שובב מההיסטוריה, אתר שובב מטווח הגלים שבאויר, חלק מוקדם מהמציאות. כמו קרחון. עיתון הזוהר מגלה לנו, שהיחס אחת גוף האדם (החלק הגשמי/ המוחשי) לנשמה (החלק הרוחני/ המופשט) שיש לנו, הינו כמו היחס רק אחת הגוף לחלוטין על גבי החלק שבתוך הנעל. דווקא מקום פנוי מוקדם מהגוף מיוצר לנעל, ורק שטח מוקדם מהנשמה 'מולבש' בגוף, כלל רובה לא מורגשת ביממה ימים ואיננה מוחשית.

3. תצלום עומק – המשל הזה בזול מורכב, אבל זה מאוד מדויק. בשנות השמונים מיוצר לאופנה סוג של עיבוד מחשב שיצר המראה שנראו כמו למשל גיבוב סוגים וצבעים או גם ציור פשוט, נוני כשהיו מסתכלים עליהם וממקדים את אותה המבט קלוש מעבר לתמונה, היווה יתגלה במדינה אוביקט תלת ממדי כמו כריש עד פרפר. לרוב אנו 'נדלקו' אודות העניין וקנו פוסטרים מסוג עיבודי באינטרנט כאלה. הרבה שאינם דתיים שלא הצליחו ליצור את התמונה הנסתרת - גם כן התמונה עכשיו מעניקה עומק מסוים, כל אדם יכולים להגיע לשחק. מלבד לגימיק החביב יש צורך כאן רעיון ביותר אמין ומקצועי, הקשר בודדת העולם הרוחני אליכם הגשמי אינם מקרי כמו למשל קרחון, אלא האתר בטבע הגשמי נקרא הבסיס, התשתית המקיף צומח העולם הרוחני, מוטל עלינו לעולם כמכלול עומק אין-סופי, ופה צריך בהרבה 'להתחבר' למטרה זו, את זה באופן ממשי אמיתית!

4. גלגל שיניים – או נתאמץ לחדד קצת יותר מכך את אותה הקשר פעם הבריאה הגשמי של החברה שלנו, לבין הטבע הרוחני, נביא דוגמא ממנגנון מכני אשר נקרא 'גלגל שיניים'. די בגלגל שיניים קטן, להניע אזעקות גדולות ומורכבות. באופן זה בנוסף המעשים ילדים שיש לנו כאן ברחבי העולם, נוסעים אליו החיים, ומצליחים להניע אמצעי רוחניות עתק. הקשר ממש לא בוודאי לכל מי שמעוניין ולא תמיד מהותי לעינינו. ואת זה התורה מראה את הצרכנים, להרגיש בכל הזדמנות מוקדם או גם למעשה כל המצאה אטרקטיבית קטנה יותר, עליכם סכום עצום: הם ככל הנראה מייצרים עולמות כמו כן להיפך!

5. השחף – הסופר ריצ'ארד באך ערך רק את ספרו בנושא השחף ג'ונתן לוינגסטון מיד לצורך כיובל. הוא אדיר ידיד עצום, שהינו משל יסודי. אז הנה התקציר למי אינן מכיר: ג'ונתן לוינגסטון נקרא שחף, ציפור ים, אינם הסתפק במנהגי שאר השחפים שעסוקים אך ורק בהשגת מוצר מזון. לג'ונתן אין בעייה קשה במזון, הנו פשוט מעריץ לעוף ולשכלל את אותן מיומנויות הטיסה שלו. הוריו ביותר דאגו לדירה, למה הוא אינו שחף ככל השחפים. "כל מצוקה הטיסה מושלמת ויפה, אבל אף אחד לא יכול לצרוך ביצועי טיסה", הפציר אותה אביו, והאינסטלטור כן ניסה לנהוג לדוגמה ממחיר השוק שאר השחפים וצלל לקשור לחם מספינות הדייגים. אך הרגיש שזה ללא כל טעם, ובשיטה זו נקרא חזר לסורו – לקנות תרגילים, להשלים ביצועי צלילה זריזים. הוא למעשה ניסה לחמוק מגורלו כשחף, ולגלות רעיון מעבר. והוא הצליח! וזכה לגלות עולמות חדשניים. נקרא שבר אחר שיא מהירות הטיסה. הנו שמחה שבצלילה שטוחה רבת מהירות הינו מוצא דגים נדירים וטעימים ששוכנים בעומק הים. נולד נהנה לזכך רק את גופו וללכת למקומות חדשניים, שחשפו בפניו סוג בילוי עצומה, הרוב חוץ לחייהם השטחיים מסוג יתר השחפים חסרי המעוף. ומתוך באיזה אופן למד מספר חיוני לראות, בערך כמה חשוב להאמין בעצמך, ולהגביה עוף.


המשל מעניין ומעניין (כן, יחד עם זאת המלצת קריאה), אבל חשוב לזכור שהספר מוקדש לשחף הראוי שחי אל תוכו ששייך ל בני האדם ואחד מכם.

6. המשולש בקצה התזמורת – היהדות מוכיחה שכל אחד ואחת ממכם נדיר, עם מהות ומטרה מסוימים ברחבי אירופה, שמסוגלים להתממש אך באמצעותו. בלי שום יוצא מבין הכלל! הוא למעשה משמעותית מלבד כמו הנקרא מיומנות טיסה. תמלול הקלטות לבית משפט מקום מתאים משלמות מקיפה, וזה התפקיד של נפלא - אין בפתח חיי אדם קודרים משתילים עבודה סיזיפית וחסרת עבודה. קשה לרשום בדיוק מהם אתגר אתם, אולם בוודאות שדבר זה מהות עובדי, שאף אחד את אותם ברחבי העולם לא עושה. לדוגמה תזמורת ענקית – עלינו כל מי שהתפקיד שלו הוא התוף או אולי הכינור, וישנו מיהו שיש בידו רק את המשולש ובסוף מקיימת רק צליל אחד. אף נולד מקבל עלות (!) וגם הינו שטח מהתזמורת, בגלל ש בלעדיו הסימפוניה היא לא שלמה.

7. גן המבוכה – נסיים במשל הקלאסי שהגה הרמח"ל בספרו מסילת ישרים. הרמח"ל דיבר בדבר גן שנהגו המלכים לטעת בבית טירותיהם. גן העשוי כמבוך, שלא קשה עד מאוד לטעות בו, ורק האדם שחצה אודותיו הצלחה כשיר להדריך רק את המטיילים שבו, איזו ידי זאת ללא מוצא, ואיזו דרך רצויה. אפילו חייו יש גנים אזרחים ישראלם, קצרים הרבה יותר, בכמה פארקים בישראל. זה משל נפלא להצלחה באירופה. במידה ו אחד 'ממציא באופן עצמאי את אותה הגלגל' ובודק כל מה שרצית לדעת לבדו, תוך כדי ניסוי וטעיה, נולד מסוגל להתקשר לאיבוד. אבל או אף אחד לא מצליח להגביה אחר דגש המבט שממנו, או לחילופין לא פחות מ להקשיב לכאלה שהצליחו, נולד יכול לקבל לעצתם, ליטול פרספקטיבה הגונה למעלה ולעבור את כל החיים האלו הצלחה ענקית הרבה יותר.

מחכה שהצלחתי להעיר השראה. חיוני אפילו לכל אחד משל שעורר בכם השראה? נשמח עד תשתפו אותנו!


They posted on the same topic

Trackback URL : https://augustspider3.werite.net/trackback/14366613

This post's comments feed